Оголошення

Новини

Новорічний асортимент товарів. Як правильно вибрати головні атрибути Нового року.


З наближенням новорічних свят збільшується споживчий попит на новорічні прикраси, які, на жаль, останнім часом не тішать споживачів належною якістю.

1. Ялинка

Спробуємо розібратись – яку ж ялинку придбати – живу чи штучну? Звичайно вибір залежить від особистих вподобань кожного. Але слід пам’ятати про те, що кожна з них має бути не тільки гарною, але й безпечною, як і новорічні прикраси.

Живу новорічну ялинку слід купувати на офіційних новорічних ярмарках, де продаються ялинки зі спеціальним маркуванням — чіпом з номером, у якому міститься інформація про те, звідки вони привезені. Поцікавтесь у продавця про наявність документів щодо результатів лабораторних досліджень на радіаційне забруднення ялинок та їх відповідність вимогам «Гігієнічного нормативу питомої активності радіонуклідів у деревині та продукції з деревини».

Відсутність даних документів може свідчити про нелегальне походження дерева, можливо завезеного з території, яка є екологічно небезпечною. Від придбання таких ялинок краще утриматись.

Обираючи штучну ялинку і новорічні прикраси, перш за все необхідно попросити у продавця супровідні документи на них: посвідчення виробника, що підтверджує якість та безпечність продукції або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи та звернути увагу на наявність маркування, на якому повинно бути вказано назву товару, найменування та місцезнаходження виробника, дату виготовлення, термін придатності виробу.

2. Прикраси

Неякісні ялинкові прикраси можуть бути потенційно небезпечними для здоров’я та навіть містити важкі метали, тому важливо дбати не лише про різнобарв’я та красу, а й про здоров’я і власну безпеку свою і своїх рідних.

Для забезпечення гарного вигляду, деякі виробники додають до покриття новорічних іграшок формальдегіди. А це дуже токсичні речовини, які можуть викликати алергічні реакції, негативно впливати на зір, дихальну та нервову системи.

Купуючи виріб обов’язково звертайте увагу на його зовнішній вигляд: чи міцно зроблені кріплення, наявність дрібних деталей, які можуть відірватись, наявність неприємного запаху (хімічний запах фарби, пластикової основи, низькосортного клею) може свідчити про токсичність товару.

Потримайте іграшку в руках і перевірте чи залишились на них сліди від фарби й блискіток. Після контакту з іграшкою у Вас не повинно залишатися брудних відбитків на пальцях, як, зрештою, у якісних прикрасах блискітки теж не осипаються.

Найкращими ялинковими прикрасами є скляні кулі. Обираючи їх, потрібно звертати увагу на міцність скла та на його забарвлення особливо, якщо у Вас є маленькі діти.

Щодо пластикових куль, то тут вибір сьогодні справді широкий, але небезпечний. Тим паче, що такий товар не підлягає обов’язковій сертифікації.

Перед придбанням ялинкової прикраси варто звернути увагу на її механічні та фізичні властивості: чи міцно тримаються елементи кріплення? Чи немає надто гострих кутів? А ще таку іграшку також варто понюхати – різкий запах – хороша причина для того, аби відкласти таку кулю в бік та вибрати іншу – менш небезпечну. За будь-яких сумнівів, які у Вас виникли, краще не ризикувати й відмовитись від придбання товару сумнівної якості.

3. Вогники

До вибору електричної гірлянди слід підходити відповідально. Перш за все, слід дуже ретельно оглянути гірлянду: варто звернути увагу на розмір вилки, оскільки у більшості випадків, вона маленька і не відповідає напрузі побутової мережі у 220 В, що надалі може призвести до ураження електричним струмом.

Слід також перевірити закріплення проводів, які підходять до блоку управління гірляндою. Лампочки повинні бути розташовані на відстані 10 см одна від одної.

Гірлянда з 20 лампочок повинна бути більш ніж 1,5 м довжиною.

Перевірте, чи ізольовані дроти, чи не занадто вони тоненькі. Обов’язково протестуйте гірлянду перед купівлею і не тільки переконайтесь у справності всіх ламп, але й потримайте запалену гірлянду у руках кілька хвилин. Цей простий тест надасть Вам можливість оцінити чи не перегрівається прилад, та чи не виділяється під час його роботи неприємний запах, який може бути шкідливим для здоров’я.

Також огляньте, чи міцно закріплені всі лампи, та чи не є вони крихкими. Якщо ви обираєте гірлянду для оздоблення предметів, які знаходяться на вулиці, то вона повинна мати спеціальне маркування, а лампи повинні бути у спеціальних гніздах для того, щоб попередити доступ вологи до місць контактів. Під час прикрашання ялинки чи приміщення лампи гірлянди треба надійно закріплювати, щоб попередити їх падіння, адже пошкоджена лампа може стати причиною пожежі.

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк, а якщо виник істотний недолік (недолік з вини виробника, який взагалі не може бути усунений) споживач має право за своїм вибором вимагати від продавця:
  • повернення сплаченої за товар грошової суми;
  • вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з-поміж наявних у продавця товару. Обов’язково звертайте увагу на інформацію, що наведена у маркуванні державною мовою. Там повинно бути зазначено:
  • назву продукції;
  • тип гірлянди (ялинкова, для домашнього інтер’єра, вулична та ін..);
  • рекомендації щодо напруги, потужність та ін.;
  • дату виробництва, знак відповідності;
  • реквізити виробника та імпортера;
Виходячи із зазначеного, радимо купувати гірлянди лише у спеціалізованих магазинах, які дотримуються світових стандартів безпеки та ніколи не залишати гірлянди ввімкненими без нагляду. Обов’язковій сертифікації гірлянди не підлягають, проте на них розповсюджується дія Технічного регламенту безпеки низьковольтного обладнання та Технічного регламенту електромагнітної сумісності обладнання.

Головне управління закликає бути пильними під час придбання товарів новорічного асортименту щоб радісно і без ризику для власного здоров’я і здоров’я всієї родини зустріти Новорічні свята!
Автор: від 09.12.2019