Оголошення

Новини

Що робити, коли у квартирі холодно?


Потрібно пам’ятати, що відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» всі громадяни України мають право отримувати послуги в повному обсязі й належної якості.

Для того, щоб своєчасно і повною мірою в оселі споживачів надходило тепло — представники житлово-комунальних підприємств повинні проводити сезонні огляди жилих будівель.

У житлових будинках батареї нагріються за день-два. А от якщо і через три дні в кімнатах панує холоднеча? Варто починати діяти.

Слід звернути увагу також на те, що причинами холодних батарей можуть бути: труби опалення в підвалах, що прийшли в повну непридатність; забиті брудом стояки й батареї; несправні бойлери, засувки, повітряні пробки.

В першу чергу, Вам необхідно звернутися до організації, що обслуговує будинок. Згідно з заявкою, має прибути комісія, яка заміряє температуру повітря у квартирі.

Після цього повинно бути складено акт, який підписується членами комісії й безпосередньо мешканцями. Такий акт є підставою для перерахунку розміру оплати за комунальні послуги.
Водночас, споживачу до початку опалювального сезону варто самостійно перевірити стан радіаторів, очистити їх від пилу, відвинути від них габаритні предмети меблів, що перешкоджають вільному проходженню повітря. Також можна підняти штори, які поглинають велику кількість тепла, що йде від радіаторів.

Якщо ж температурні показники у Вашій оселі залишаються і надалі мало комфортними, хоча температура теплоносія в батареях висока, як не жаль, але споживачам варто самим подбати про утеплення зовнішніх стін квартири з внутрішнього боку з застосуванням енергоощадних матеріалів.

Ще одна порада тим, для кого комфортною є температура у квартирі більш ніж 25-27 градусів і хто вирішив придбати обігрівач: перед придбанням обігрівача, перевірте на корпусі виробу наявність знаку відповідності технічним регламентам, вивчайте інструкцію, вимагайте від продавця провести демонстрацію приладу в різних режимах. Перед початком зимового сезону фахівцями Управління захисту споживачів з метою визначення якісних показників проводився відбір зразків електрообігрівачів різних моделей на лабораторні випробування. З 5 відібраних моделей – 2 не пройшли випробування, а саме:
  • під час експлуатації існує ризик виникнення пожежі, перевищення температури становить 123К за вимоги не більше 70К;
  • під час випробувань прилад стає джерелом вогню: під час роботи у перекинутому стані зайнялась марля та дерев’яна поверхня;
  • стійкість обігрівача недостатня: на площині, що має нахил 15◦, прилад перекидається;
  • захист від контакту з нагрівальним елементом не забезпечено: випробувальний зонд торкається нагрівального елемента;
  • до складу переносних радіаційних обігрівачів з видимим світінням не повинні входити терморегулятори;
  • довжина шнура живлення недостатня;
  • з’єднання за допомогою заклепки виконано ненадійно, частина затискача уземлення рухаються одна відносно одної.
     
Автор: від 03.12.2019