Новини

В столиці продовжують перевіряти МАФи з реалізації шаурми


Станом на 10.09.2019 в місті Києві зареєстровано 49 випадків захворювань на гостру кишкову інфекцію, в т.ч. 12 випадків захворювань серед дітей, пов'язаних із вживанням шаурми, придбаної в малих архітектурних формах з виготовлення та реалізації шаурми на території столиці.

Спеціалістами Головного управління продовжуються проводитися позапланові заходи (інспектування) суб'єктів господарювання, що здійснюють виготовлення та реалізацію шаурми в МАФах міста.

За результатами проведених інспектувань 4 МАФів, зі споживанням продукції яких пов'язують своє захворювання постраждалі, всім суб'єктам господарювання видано Приписи про усунення порушення вимог законодавства та прийняті Рішення про тимчасове припинення виробництва та /або обігу харчових продуктів.

Також під час перевірки були відібрані зразки харчових продуктів, змиви з об'єктів навколишнього середовища, лабораторні дослідження тривають. Проводиться бактеріологічне обстеження працівників суб'єктів господарювання.

На даний час проводиться інспектування п'ятого МАФу, споживання харчової продукції якого, ймовірно, призвело до виникнення випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію серед мешканців міста.

Крім того, спеціалісти Головного управління залучені до проведення слідчих дій щодо діяльності МАФу, розташованого за адресою: м.Київ, вул. Борщагівська, 128, в рамках досудового розслідування кримінального провадження, відомості про яке 02.09.2019 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019100090008763, за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 325 Кримінального кодексу України, спільно зі слідчим відділом Солом'янського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві/

Під час проведення перевірок були встановлені постачальники харчової продукції до вищезазначених МАФів.

За результатами позапланового заходу (інспектування), одного з постачальників харчової продукції встановлені порушення Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", а саме:
  • недотримання встановлених законодавством гігієнічних вимог до виробництва та/або обігу харчових продуктів, що створюють загрозу для життя та/або здоров’я людини;
  • потужність не підтримується в чистоті та у робочому стані;
  • холодильні камери та приміщення для зберігання спецій та допоміжних матеріалів потребують прибирання;
  • потужність спланована, сконструйована та розміщена так, що не забезпечуються її належне утримання, чищення та/або дезінфекція, запобігання або мінімізація будь-якого забруднення, а також здійснення заходів, необхідних для забезпечення гігієнічних вимог, у тому числі заходів з боротьби зі шкідниками, запобігання накопиченню бруду, контакту з токсичними речовинами та матеріалами та ін..
За виявлені порушення видано Припис про усунення порушення вимог законодавства, прийнято Рішення про тимчасове припинення виробництва та /або обігу харчових продуктів та складено протокол, за ч. 1 ст. 65, Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин".

Приміщення, де вироблялась харчова продукція, 05.09.2019 були опломбовані спеціалістами Головного управління та Національної поліції у місті Києві, стосовно суб'єкта господарювання відкрите кримінальне провадження щодо постачальника, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу України.

Щодо інших суб'єктів господарювання (постачальників харчової продукції) заходи тривають.

Строк проведення збору інформації щодо суб'єктів господарювання, які здійснюють провадження господарської діяльності в малих архітектурних формах з виготовлення та реалізації харчових продуктів швидкого приготування (шаурми, бургерів, хотдогів тощо) на території міста Києва продовжено.

За результатами проведення збору інформації спецыалыстами Головного управління Держпродспоживслужби в м.Києві та районними управліннями Головного управління Національної поліції у місті Києві складено 14 адміністративних протоколів, у 8 випадках вилучено обладнання з МАФів, за статтею 164 КУпАП.

Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) проводиться демонтаж МАФів, з якими були пов'язані випадки інфекційних захворювань, та були зачинені під час проведення позапланових заходів.
Автор: від 11.09.2019