Оголошення

Новини

Фахівці Держпродспоживслужби повідомлятимуть Держпраці про використання незадекларованої праці


Про такі домовленості на основі меморандуму співпраці повідомив Віталій Караулов, заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві.
 
Нарада щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, зокрема у частині недопустимості роботи працівників без оформлення трудових відносин відбулася у колонній залі КМДА.  
 
Участь у заході взяли представники Головного управління Держпраці у Київській області, Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА, ГУ ПФУ в місті Києві, столичні податківці та роботодавці.
 
Співпраця Держпраці і Держпродспоживслужби  в цьому питанні не випадково, адже під час здійснення заходів контролю у межах своєї компетенції, працівники Держпродспоживслужби можуть стикатися з робітниками, які працюють без оформлення трудових відносин. Саме про такі випадки вони мають повідомляти відповідні підрозділи Держпраці.
 
За даними Мінекономіки, сфера торгівлі – одна із найбільш ризикових галузей для використання незадекларованої праці: у 2019 році у цій галузі без оформлення трудових договорів працювали понад 700 тис. осіб, тоді як неформально зайнятим у формальному секторі економіки був кожний третій.
 
Під час наради присутніх поінформували про переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини та негативні наслідки і види відповідальності за використання незадекларованої праці.
 
Нагадаємо, що тільки офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.
Розмір санкції за порушення законодавства про працю, зокрема – незадекларований працівник, виплати зарплати в конверті, виплати винагороди без нарахування/сплати єдиного соціального внеску та податків, складає 10 мінімальних зарплат, що у 2020 році дорівнює 47 230 грн.
 
Вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 141 690 грн.Автор: Редактор від 06.02.2020   |  Оцінка